Naše motivace

Show jsme organizovali vlivem dvou velkých náhod, za které jsme v současné chvíli velmi vděčni. První náhoda souvisí se seznámením s Lukášem Bezděkem. Lukáš je tajemníkem městské části Brna-Kníničky. Po práci se často mění v čerta a společně s jeho čertí partou chodí už dlouhá léta strašit, jak si peklo žádá. Nadšením pro čerty nás všechny doslova nakazil, takže jsme chtěli, aby čerti vystoupili i v Hrušovanech nad Jevišovkou. Čertovská show měla původně být součástí rozsvěcování vánočního stromu na náměstí, organizovat ji mělo Město Hrušovany nad Jevišovkou, ale později z toho sešlo. Pro nás to sice byla na jednu stranu smutná zpráva, ale díky tomu nás napadlo vzít si na starosti její organizaci, s čímž souvisí druhá náhoda. Show jsme uskutečnili za velké podpory Města Hrušovany nad Jevišovkou právě na zámku.

Díky této show jsme si uvědomili, jak chátrajícímu zámku pomoct, i proto má pro nás speciální význam. Pochopili jsme, že se nemusí jednat o peněžní pomoc. Tím, že se akce líbila, zámku dopomohlo k částečné opravě střechy.

Na střeše zámku se postupem času uvolnily některé tašky a hřebenáče (asi 20 metrů), proto do něj po velmi dlouhou dobu pršelo.

Město Hrušovany nad Jevišovkou ihned potom, co objevilo tento problém, hledalo firmu, která by byla schopna a ochotna střechu opravit, ale naráželo na velký problém - firmy neměly na opravu čas a bohužel neměly ani zájem. Nakonec se zámek potřebných oprav dočkal a už do něj neprší. Je to díky firmě Tesařství Haas (http://www.strechyhaas.cz/). Majitel této firmy, Pavel Haas, je z Hrušovan nad Jevišovkou a minulý rok (v roce 2017) se účastnil akce Čertovská show aneb čertovina na zámku. Díky tomu, že se jemu a jeho rodině akce na zámku líbila, byl ochoten vyjít Městu Hrušovany nad Jevišovkou vstříc a čas na opravu střechy si udělal.

Spolek pro hrušovanský zámek jsme založili dne 23. 09. 2018. V rámci spolku nadále spolupracujeme s Lukášem Bezděkem, je to pro nás velmi důležitý člověk, má s námi mnoho společného, chce čertovskou show posouvat neustále dál a tím i činnost spolku.